Μεταφερόμαστε σε μια ξεχωριστή βάπτιση στην κοντινή μας Λήμνο. Λατρεύουμε να ταξιδεύουμε με κάθε ευκαιρία, σε μέρη που ονειρεύεστε να πραγματοποιήσετε το μυστήριό σας. Η μικρή μας γοργόνα αυτή τη φορά, η Σμαράγδα μας. Στο βορειοανατολικό άκρο του νησιού, στον Ιερό Ναό Αγίου Χαραλάμπου, ήμασταν δίπλα ακριβώς στην θάλασσα. Ο “Ελίχρυσος” ανέλαβε να μεταμορφώσει το προάυλιο του ναού, σε έναν πολύχρωμο βυθό για τη γαλανομάτα γοργόνα μας κι εκείνη δεν άργησε να κάνει τη βουτιά της.
Smaragda || Lemnos Μermaid
![](https://moa.gr/wp-content/uploads/2021/03/DSC_7367-baptism-christening-limnos-lydia_16.jpg)